Blog

Larimar

LARIMAR také zvaný jako „kámen delfínů“ je zvláštní odrůda pektolitu, který je výsledkem sopečné činnosti, k níž došlo před miliony let, zbarven do modré barvy. Byl objeven v roce 1970 Miguelem Mendezem, který dal tomuto kameni jméno po své dceři Larisse. Koncovka MAR znamená v překladu moře. Nejdříve našli modré kamínky v písku na pláži, kam se vlévala řeka. Sledovali tok a ten je zavedl k čedičovému masivu ukrytý v pralese. Dodnes je to jediné naleziště na světě, Dominikánská republika v oblasti Los Chupaderos.

Jeden z nejnádhernějších a nejvzácnějších drahokamů na celém světě. Modrý larimar, přináší do našeho srdce a mysli klid rozlehlého oceánu a modré oblohy. Je vzácný a velmi silný. Odbourává sklon k chování, jímž si škodíme, špatný zvyk zaujímat pózu mučedníka. Užitečný je při potlačování pocitu viny a odstraňování strachu. Pokud jej budete nosit v dobách plných stresu a nevyhnutelných změn, dokážete všem nepříjemnostem čelit s vyrovnaností

Euklas

Euklas je vzácný minerál AlBe(OH)(SiO4) s tvrdostí 7,5 dle Mohsovi stupnice. Vzácný minerál ze skupiny silikátu. Barva bílá, bezbarvá, světle zelená, světle modrá. Krystalová soustava je monoklinická, většinou se vyvíjejí krátké až dlouhé, prizmatické krystaly, ale také radiální nebo zrnité agregáty, které mohou být v důsledku nečistot buď bezbarvé nebo modré, nazelenalé nebo nažloutlé. Tvar krystalů prizmatické s podélným rýhováním se skelným až diamantovým leskem. Luminiscence někdy tmavočervená. V kyselinách nerozpustný. Název minerálu je složen z řeckých slov eu = dobře a klásis = lámání. Euklas je vyhledávaný drahokam s dobrou kvalitou, zejména jeho modré odrůdy, které jsou srovnatelné s akvamarínem a safírem. Díky své dokonalé štípatelnosti je velmi citlivý na tlak a rychlé změny teploty

Chromtremolit

Chromtremolit je mineralogická rarita ve výjimečných odstínech zelené, odrůda drahokamů silikátového minerálu tremolit ze světově proslulého tanzanitského ložiska v Tanzanii, naleziště Merelani Hills. Chrom je odpovědný za zelenou barvu minerálů jako je chromtremolin, smaragd, chromdiopsid, zelený granát tsavorit...... Tremolit je členem amfibolové skupiny silikátových minerálů se složením: Ca2 (Mg5,0-4,5Fe2 + 0,0-0,5) Si8O22 (OH) 2. Vzniká metamorfózou sedimentů bohatých na dolomit a křemen. Tremolit tvoří řadu s aktinolitem a ferroaktinolitem. Čistý tremolit hořečnatý je krémově bílý, ale barevné stupně až tmavě zelené s rostoucím obsahem železa. Má tvrdost na Mohsově stupnici od 5 do 6. Nefrit, jeden ze dvou minerálů jadelového drahokamu, je zelená odrůda tremolitu. Vláknitá forma tremolitu je jedním ze šesti uznávaných typů azbestu.

Kunzit

KUNZIT je růžová až bledě fialová drahokamová odrůda minerálu spodumenu. Pojmenován byl podle amerického mimeraloga G. F. Kunze, který tento drahokam popsal roce 1902. Tvrdost 6 (5 – 7) dle Mohsovy stupnice. Složení LiAl(Si2O6), pod UV osvětlením vydává oranžovou nebo žlutou barvu. Plamen barví červeně a lehce se taví na bílé nebo průzračné sklo. Kunzit je křehký minerál s dokonalou štěpností. Vykazuje rovněž pleochroismus, optická vlastnost, různé odstíny a sytost barvy, pozorujeme-li jej z různých směrů. Brousí se tak, aby vynikla nejsytější barva. Nachází se v Brazílii, Afghánistánu, na Madagaskaru a v Myanmaru. Spodumen má barvu bílou, žluto bílou, bezbarvý – čirý. Jeho další barevné odrůdy jsou Hiddenit nazelenalé nebo smaragdově zelené barvy. Funguje jako účinný léčivý kámen pro ty, kdo museli příliš rychle dospět. Navrací jim zpátky víru a nevinnost. Zároveň pomáhá svobodně se vyjádřit a lze ho použít jako pomůcku k pročištění pozůstatků starých citů.

Eudalit

EUDIALYT – EUDIALIT – EUDIALITE se též nazývá „kamenem porozumění“ nebo „kamenem nových začátků a nových objevů“, protože se používá pro nalezení vlastní životní cesty. Vzácný drahokam, chemicky komplex křemičitanových minerálů obsahujících prvky jako sodík, vápník, železo, hořčík, ytrium, zirkon aj. Jedná se o vzácný minerál vyskytující se jen na několika málo nalezištích. Barva je od růžové až po červenou, někdy tmavě červeno - hnědá nebo černá. Méně často se vyskytuje v barvách, jako je zelená, žlutá nebo fialová.

Název je odvozen z řeckého „dialutos“ a znamená snadno rozpustný. Eudialyt je snadno rozpustný v kyselinách. Eudialiyt pomáhá harmonizovat korunní čakru. Temně fialový eudialit pomáhá soustředění se na sebe sama a obrací pozornost k vlastním touhám a přáním. Ve Feng Shui využívá energii ohně, energii nadšení, vroucnosti, srozumitelnosti, osvícení a aktivity, emocí a vášně. V přírodě symbolizuje mužský prvek Jang, světlou a tvořivou sílu, zosobňuje rozum a průbojnost. Energie ohně je tradičně spojována s jižní částí místnosti, bytu nebo domu a zajišťuje reputaci obydlí a vlastní postavení v rámci rodiny. Kameny se čistí a dobíjí energií slunečních paprsků. Náramky z projektivních kamenů se nosí na pravém zápěstí. Přitahuje spřízněné duše.

Brazilianit

BRAZILIANIT NaAl3 (OH) 2 (PO4) 2 minerál skupiny fosfátů, je pojmenován podle země původu - Brazílie, patří mezi vzácné drahokamy. Je to typicky žlutozelený fosfátový minerál, který se nejčastěji vyskytuje u pegmatitů bohatých na fosfáty. Vyskytuje se ve formě dokonalých krystalů seskupených v drúzách, v pegmatitech, a často má kvalitu drahokamů. Tvrdost Brazilianitu je 5,5 Mohsovy stupnice. Barva brazilianitu se pohybuje od tmavě žlutozelené až bledě žluté. Brazilianit začne ztrácet barvu při zahřátí na 200 ° C a při zahřátí na 300 ° C se stává bezbarvý. Fosforečnan sodno - hlinitý tvoří jednoklonné krystaly o velikosti až desítek centimetru prizmatického habitu. Má dokonalou štěpnost v jednom směru. Je křehký a má lasturnatý lom. Barva je žlutavě zelená, podobná chryzoberylu. Tvrdost 5,5. Hustota mezi 2,98 g/cm3 až 2,995 g/cm3. Indexy světelného lomu kolísají v rozmezí 1,603 až 1,623. Je průhledný nebo alespoň průsvitný, když je zakalen jemnými prasklinkami. Proto také, když na sklonku roku 1944 byly jeho krystaly objeveny v pegmatitové žile u Conselheira Pena ve státě Minas Gerais, soudilo se nejprve, že jde o velké chryzoberyly. Jim se velmi podobaly barvou, ale ne tvarem krystalu. Podrobné studium pak rozhodlo o novém minerálu, pojmenovaném na počest země, kde byl nalezen. Brousí se. Brazilianit má kladné léčitelské vlastnosti. Především vnáší do života smysl, vitalitu a elán, podporuje správnou funkci mozku i celého nervového systému. Dobré je přikládat si vyčištěný Brazilianit na čelo.

Fenacit

FENAKIT – FENACIT jeho název je odvozen z řeckého phenakos = lhář, pro svou čistotu a podobnost ke křišťálu. Chemický vzorec Be2SiO4 křemičitan berylnatý. Podíl prvků: Beryllium (kov) 6,37%, Křemík 25,51%, Kyslík 58,12%. V 17.století byl poprve objeven na ložisku spolu se smaragdem na Urale. Původně byl pokládán za zvláštní typ křemene. V roce 1833 po analýze byl určen jako fenakit. Na rozdíl od berylů bývá většinou čistý bez příměsí jiných prvků. Má největší obsah berylia ze všech drahých kamenů. Tvrdost je 7,5-8. Tento krásný minerál se používá ve šperkařském průmyslu. Vyskytuje se společně s chryzoberylem, apatitem, topazem a jiné nerosty. Fenacit je jeden z nejvyššími vibracemi krystalů. Má velké očišťující účinky a silný vztah ke všem čakrám. Výrazně zesiluje energii jiných kamenů. Pomáhá odhalit příčiny různých problémů a aktivuje léčivé procesy.

Amazonit

Jedná se o kámen s výbornými filtračními schopnostmi, výborně pohlcuje vyzařování mikrovlnné trouby a mobilního telefonu a blokuje geopatogenní zóny. Má velmi dobré uklidňující schopnosti, tišší nervový systém a mozek, dokáže propojit fyzické tělo s éterickým. Tlumí citová traumata člověka a pomáhá zmenšovat obavy a strach. Odstraňuje negativní energii a rozčilení. Amazonit má blahodárné účinky na srdeční a krční čakru, tím napomáhá v oblasti milostné konverzace. Udržuje v rovnováze metabolizmus. Již staří Egypťané byli přesvědčeni o jeho léčebných a energetických vlastností. Byl pro ně tak významný, že velká část Knihy mrtvých je vyryta právě do Amazonitu. Zmínka o tomto kamenu je i v Bibli a věří se, že právě amazonit je třetím legendárním kamenem na prsním pancíři Mojžíše. Šperky obsahující tento kámen byli nalezeny i v hrobce Egyptského faraóna Tutanchamona. Název dostal podle řeky Amazonky, kde byl poprvé nalezen. Jeho nejznámnější naleziště jsou v Rusku, Kanadě, USA, Brazílii, Namibii, Indii a Rakousku.Shattuckit

je vzácný, nádherně zbarvený kámen, složený z chryzokolu, kupritu, limonitu a azuritu, byl poprvé objeven v roce 1915 na dole Shattuck v Arizoně. Patří mezi silikáty, minerály obsahující oxid křemičitý ve spojení s dalším minerálem či kovem, který se vyskytuje na zemském povrchu. V tomto případě je to měď (Cu), proto je Shattuckit Cu5 (SiO3) 4 (OH) poměrně těžký a stopy mědi se projevují i ve struktuře kamene jako tmavší skvrnky mezi tyrkysovou barvou. Zajímavá je jeho příbuznost s malachitem. Shattuckit je sekundární minerál, což znamená, že na normálních okolností, by se po sloučení oxidu křemíku a mědi utvořil malachit, popřípadě azurit, ovšem za změny těchto standardních podmínek, například tlaku či teploty, se tvoří sekundární minerály, tedy Shattuckit.

Je vysoce vibrační duchovní kámen, který umožňuje kontakt s nejryzejším čistým zdrojem energie. Vyzařuje velmi jemnou, mírumilovnou a ochrannou energii. Umožňuje odpoutat od svého majitele všechny připojené entity. Stimuluje čakru srdce, krku a třetího oka a je kamenem ryzí pravdy, komunikace a intuice. Svého majitele učí vlastní zodpovědnosti. Pomáhá rozvíjet mentální schopnosti. Meditace s tímto kamenem odhalí, která z oblastí vašeho života právě potřebuje pozornost a pomůže vám ji přivést do stavu harmonie. Přináší jasná, stručná poselství a vize a porozumění jim. Odstraňuje kletby, rozkazy a hypnotické příkazy pocházející z minulosti.

Lybijské sklo

Libyjské sklo je přírodní sklo s vysokým obsahem SiO2 (až 99 hm.%). Vyskytuje se v jihozápadní části Egypta na hranici s Libyí v tzv. Velkém písečném moři, mezi písečnými dunami. Jsou impaktového původu a za jejich vznik tedy může dopad meteoritu (podobně jako za vznik našich vltavínů). A stejně jako vltavíny je známe i v podobě esteticky atraktivních ukázek. Světle žlutá neprůhledná až sytě žlutozelená průsvitná až průhledná skla velikosti od jednoho do dvaceti centimetrů byla nacházena již v pravěku a ve starověku. V roce 1922 byla v Egyptě nalezena hrobka faraóna Tutanchamona žijícího ve 14. století před naším letopočtem. V jeho pohřební výbavě byl náhrdelník se žlutým skarabeem, který je dnes uložen v Muzeu v Káhiře. Teprve až v roce 1996 bylo rozpoznáno, že skarabeus je vyrobený z libyjského pouštního skla. Povrch skel je obroušen pískem, unášeným větrem, takže skla mají matný, mělce jamkovitý povrch. Jde o hmotu vzniklou šokovou přeměnou pozemských hornin při dopadu meteoritu.

Stránka 1 z 14 - 135 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.