Jantar

Ve skutečnosti není jantar krystal, nýbrž ztuhlá a zkamenělá pryskyřice stromů. Stáří vytěžených jantarů se odhaduje na 50 miliónů let. Nejvýznamnější lokality výskytu jsou u Baltského moře a okolo ruského Kaliningradu, avšak nalézt se dá i v Rumunsku, Sicílii, Střední Americe či Velké Británii. Největší nalezený exemplář dosahoval velikosti lidské hlavy a vážil skoro 10 kilogramů.

Nejznámnějším dílem vyrobeným z jantaru je slavná Jantarová komnata, která byla vyrobena na zakázku pruského krále Fridricha I. v Berlínském zámku. V roce 1716 byla věnována ruskému caru Petru Velikému. Téměř dvě stě let se nacházela v Kateřinském paláci v Carském selu. Od konce druhé světové války je nezvěstná, kdy jej Wehrmacht rozebral a odeslal. Od roku 2003 se v Kateřinském paláci nachází věrná kopie jantarové komnaty.

Jantar má silnou očistnou a léčebnou moc, dobíjí tělo energií a silou, současně z něho dokáže vyhánět nemoci. Vnáší do života stabilitu, ale současně nás podněcuje k dosáhnutí cíle po kterém toužíme. Jako mocný ochránce neustále zajišťuje kontankt těla s vyšší duchovní realitou, zároveň očišťuje čakry a okolní prostředí. Má dar uvolňovat deprese, zlepšovat pozitivní duševní stav a tvůrčí sebevyjádření. Přináší trpělivost a vyrovnanost, pomáhá při rozhodování.