Křišťál

Křišťál je čirá, bezbarvá odrůda křemene (oxid křemičitý) s tvrdostí 7 dle Mohsovy stupnice tvrdosti.

Řekové jej nazývali „krystallos“ = led a ještě v 17. století byli lidé přesvědčeni, že se musí jednat o zkamenělý led. Označení „krystal“ platilo po tisíc let pouze pro křišťál.

Budhismus jej řadí mezi sedm drahocenností, kámen duchovního poznání, čistoty a dokonalosti. V křesťanském pojetí symbolizuje bílé Boží světlo, v němž je obsaženo celé spektrum barev. Magická křišťálová koule podporuje jasnozřivost. Šamané v Austrálii a na Nové Guineji s jeho pomocí přivolávali déšť. Tibeťané jej používají jako lék na otevřené rány. Japoncům symbolizuje trpělivost, moudrost a dokonalost. Americkým Indiánům je prostředníkem při komunikaci s duchovním světem. Pro starověké Římany byl lékem na utišení bolesti. Ve středověku byl drcen a ve formě prášku užíván jako lék proti horečkám, úplavici a kolikám, oblázek v ústech mírnil pocit žízně.

Obecně křišťál zosobňuje aspekt čistoty ve všech směrech. Je zrcadlem naší duše. Podle antických legend pili bohové víno pouze z křišťálových číší. Podle pověsti se říká, že poté co římský císař Nero rozbil svou sbírku křišťálových číší, začala jeho moc ztrácet na síle.

Podívejte se na nabídku Křišťálu v našem eshopu.

Křišťálový lustr

Krásný křišťálový lustr z dílny Foibos design, pro který jsme dodali 40 000 kusů malých, ručně přebíraných křišťálů z Brazílie.
Tento lustr poputuje do Kazachstánu, kde doplní soukromou sbírku objednavatele.
Celková váha křišťálu činila přes 40 kilogramů. Z výsledku jsme nadšeni a těšíme se na budoucí spolupráci :).

Sagenit

Sagenit, nazýván také Křišťál s rutilem lidově také nazýván Andělské vlasy nebo Venušiny vlasy dokáže účinně integrovat energii na všech úrovních. Dokáže působit velmi účinně jako výkonný vibrační léčitel. Čistí auru, dodává jí energii. Sagenit pomáhá při astrálních cestách, věštění a dálkovém pozorování. Umožňuje kontakt s vyšším duchovním průvodcem. Vytlačuje negativní energii a boří bariéry, které brání duchovnímu pokroku, když minulost nechce odejít z našeho života. Sagenit je velmi nápomocný léčitelem a poradcem, protože dokáže filtrovat negativní energii klienta a současně, během citového odpoutávána a konfrontaci s temnými stránkami duše, podporuje jeho energetické pole. Poskytuje ochranu před citovými útoky.

V duševní rovině Sagenit nám pomáhá přijít ke kořenům všech problémů a podporuje nás k jejich změně a transformování. Pokud jde o city, hojí Sagenit temné naladění duše a funguje jako antidepresivum. Přináší úlevu od strachů, fobii a obav. Odhaluje omezení a dokáže čelit sebenenávisti. Jde o kámen, který nás učí odpouštět na všech úrovních.

Lodolit

Lodolit je křišťál obsahující inkluze bahenního typu, které často připomínají podmořské korálové útesy. Tyto inkluze jsou většinou tvořeny chloritem, železem a kalcitem. Jeho těžba probíhá na jediném místě na světě - v Minas Gerais v Brazílii. Patří do skupiny silikátů s tvrdostí 7 na Mohsově stupnici. Chemická značka je stejná jako u křišťálu: SiO. Pro svou unikátní krásu, jedinečnost a hlavně zvláštní vlastnosti je Lodolit považován za kámen šamanských snů. Umožňuje bloudit v jiných světech a lépe komunikovat s vyšší inteligencí. Pomáhá zhmotnit touhy a vyplnit cíle svého majitele. Lodolit zlepšuje mimosmyslové vnímání, jasnovidnost a telepatické schopnosti. Využívá se na šamanské putování, transformaci nebo cesty do minulých životů.

Fantomy

Ojediněle se vyskytují krystaly kříšťálu s vnitřními krystalovými plochami mladší křemenné generace neboli fantomy, které bývají zvýrazněny jinými minerály. V závislosti na okolním prostředí to mohou být karbonáty, slída. hematit, rutil, grafit, chlorit, sulfidy apod. Každý takto vyloučený minerál udává barvu fantomu - hematit je červený, grafit černý, jehlice rutilu jsou zlaté. Fantomy porostlé chloritem mají zelenou barvu, mezi jejich nejznámější naleziště patří stát Minas Gerais v Brazílii. Křišťály s fantomy jsou mezi sběrateli žádanou mineralogickou raritou. Asi tím jehzečím a nejzajímavějším útvarem u křišťálů jsou tzv. fantomy. V určité etapě růstu sloužil křišťál jako základ pr orůst krystalků jiného minerálu. Rostoucí krystal křišťálu poté některé krystalky odhodil a jiné obalil nebo vstřebal, tím pádem se staly krystalky součástí - uzavřeninami, označením růstové zóny krystalu. FAntomy se vyskytují i v jiných minerálech, například v kalcitu.