Péče o šperky

 
Šperk během pravidelného nošení ztrácí na svém jasu a zůstávají na něm různé nečistoty. Proto je třeba jej vyčistit, aby byl zbaven různých nánosů jako např. Zbytky tělové kosmetiky, potu, šampónu, ušního mazu, atd.

Zcela bezpečně si můžete sami doma vyčistiti šperky bez drahých kamenů, korálů, perel a grandlí.

V každém klenotnictví prodávají speciální roztoky na čištění zlatých a stříbrných šperků. Čistit šperky je možné také speciální vatou nebo hadříkem, které jsou napuštěné čistícím roztokem. Proto se tyto hadříky nesmí prát. Samozřejmě není také na škodu, zanést šperk k Vašemu klenotníkovi, který jej odborně a precizně vyčistí, například využitím ultrazvuku.

Šperk chraňte před chemickými látkami. Odkládejte jej před barvením vlasů. Laky na vlasy poškozují povrch perel, perletí a drahých kamenů. Nenanášejte vůně, parfémy přímo na šperk. Chraňte své šperky při návštěvách sauny či bazénu. Chlorovaná a mořská voda může poškodit samotný kov nebo kameny, kterými je šperk ozdoben.

Naše stříbrné šperky jsou potažené na povrchu vrstvou rhodia. Tento drahý kov dodává stříbru lepší vlastnosti, jako je odolnost před černáním a lesk.