Rodonit

Kámen, který přináší citovou rovnováhu. Nositeli dodává pocit lásky od okolního světa. Ukazuje problémy z obou stran a pomáhá je vyřešit. Dokáže vyvážit prvky jin a jang a pobízí nositele k dosažení co nejvyššího možného potenciálu. Čistí a aktivuje činnost srdeční čakry a srdce. Dokáže hojit citová zranění z minulosti, pomáhá nám v odpuštění a při hojení dlouhodobé bolesti a pocitu zneužití. Jakožto užitečný kámen první pomoci odstraňuje rodonit následky šoku a paniky. Pozitivní vliv má v případě sebepoškozování, odstraňuje závislost na ostatních lidech. Je vhodný zejména pro lidi, kteří se narodili ve znamení Býka, Berana nebo Raka. Rodonit je výborný na hojení ran a štípanců od hmyzu.

Je typický pro svou narůžovělou barvu, pro jeho velmi obtížné nalezení je poměrně vzácný. Své jméno dostal roku 1819 podle Christoph Friedrich Jasche z řeckého slova "ρόδον = růže", jenž poukazoval na jeho specifickou barvu.

Využívá se především ve šperkařském průmyslu. Jeho nejvýznamnější naleziště jsou v USA ve státě New Jersey, Austrálii, Peru, Madagaskaru nebo Švédsku.