Sluneční kámen

Jinými jmény také Oligoklas nebo Heliolit je směsný krystal sodnovápenatých živců z řady plagyoklasů. Obsahuje 70 % albitu, 30 % anortitu s uzavřeninami zlatých třpytivých vloček hematitu. Ve třpytivosti nemá mezi horninami konkurenta.

Jedná se o velmi silný ochranný kámen, nabitý sluneční energií, která vás vnitřně prozáří. Do života vnáší světlo a radost. Ve starověkém Řecku byl ctěn jako symbol Slunce a boha Hélia, jakožto dárce světla, tepla a života na Zemi. Tento kámen napomáhá pozitivnímu myšlení. Nositele učí nezávislosti k ostatním a umění říkat lidem „ne“. Dodává sebedůvěru, je výborný proti depresím a pocitům opuštěnosti. Velmi dobře působí proti špatným náladám, které jsou vyvolané střídáním ročních období, zejména v zimních měsících. Násobí sexuální energii a obohacuje partnerské vztahy.

Významnými nalezištěmi Slunečního kamene je Austrálie, Norsko, USA, Kanada nebo Indie. Výborně se hodí k lidem, kteří se narodili ve znamení Lva, Váhy nebo Ryb. Kamínku prospívá jeho vystavování na přímém slunci, kdy se dobíjí energií.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.