Sluneční kámen

Jinými jmény také Oligoklas nebo Heliolit je směsný krystal sodnovápenatých živců z řady plagyoklasů. Obsahuje 70 % albitu, 30 % anortitu s uzavřeninami zlatých třpytivých vloček hematitu. Ve třpytivosti nemá mezi horninami konkurenta.

Jedná se o velmi silný ochranný kámen, nabitý sluneční energií, která vás vnitřně prozáří. Do života vnáší světlo a radost. Ve starověkém Řecku byl ctěn jako symbol Slunce a boha Hélia, jakožto dárce světla, tepla a života na Zemi. Tento kámen napomáhá pozitivnímu myšlení. Nositele učí nezávislosti k ostatním a umění říkat lidem „ne“. Dodává sebedůvěru, je výborný proti depresím a pocitům opuštěnosti. Velmi dobře působí proti špatným náladám, které jsou vyvolané střídáním ročních období, zejména v zimních měsících. Násobí sexuální energii a obohacuje partnerské vztahy.

Významnými nalezištěmi Slunečního kamene je Austrálie, Norsko, USA, Kanada nebo Indie. Výborně se hodí k lidem, kteří se narodili ve znamení Lva, Váhy nebo Ryb. Kamínku prospívá jeho vystavování na přímém slunci, kdy se dobíjí energií.