Blog, Strana 2

Amazonit

Jedná se o kámen s výbornými filtračními schopnostmi, výborně pohlcuje vyzařování mikrovlnné trouby a mobilního telefonu a blokuje geopatogenní zóny. Má velmi dobré uklidňující schopnosti, tišší nervový systém a mozek, dokáže propojit fyzické tělo s éterickým. Tlumí citová traumata člověka a pomáhá zmenšovat obavy a strach. Odstraňuje negativní energii a rozčilení. Amazonit má blahodárné účinky na srdeční a krční čakru, tím napomáhá v oblasti milostné konverzace. Udržuje v rovnováze metabolizmus. Již staří Egypťané byli přesvědčeni o jeho léčebných a energetických vlastností. Byl pro ně tak významný, že velká část Knihy mrtvých je vyryta právě do Amazonitu. Zmínka o tomto kamenu je i v Bibli a věří se, že právě amazonit je třetím legendárním kamenem na prsním pancíři Mojžíše. Šperky obsahující tento kámen byli nalezeny i v hrobce Egyptského faraóna Tutanchamona. Název dostal podle řeky Amazonky, kde byl poprvé nalezen. Jeho nejznámnější naleziště jsou v Rusku, Kanadě, USA, Brazílii, Namibii, Indii a Rakousku.Shattuckit

je vzácný, nádherně zbarvený kámen, složený z chryzokolu, kupritu, limonitu a azuritu, byl poprvé objeven v roce 1915 na dole Shattuck v Arizoně. Patří mezi silikáty, minerály obsahující oxid křemičitý ve spojení s dalším minerálem či kovem, který se vyskytuje na zemském povrchu. V tomto případě je to měď (Cu), proto je Shattuckit Cu5 (SiO3) 4 (OH) poměrně těžký a stopy mědi se projevují i ve struktuře kamene jako tmavší skvrnky mezi tyrkysovou barvou. Zajímavá je jeho příbuznost s malachitem. Shattuckit je sekundární minerál, což znamená, že na normálních okolností, by se po sloučení oxidu křemíku a mědi utvořil malachit, popřípadě azurit, ovšem za změny těchto standardních podmínek, například tlaku či teploty, se tvoří sekundární minerály, tedy Shattuckit.

Je vysoce vibrační duchovní kámen, který umožňuje kontakt s nejryzejším čistým zdrojem energie. Vyzařuje velmi jemnou, mírumilovnou a ochrannou energii. Umožňuje odpoutat od svého majitele všechny připojené entity. Stimuluje čakru srdce, krku a třetího oka a je kamenem ryzí pravdy, komunikace a intuice. Svého majitele učí vlastní zodpovědnosti. Pomáhá rozvíjet mentální schopnosti. Meditace s tímto kamenem odhalí, která z oblastí vašeho života právě potřebuje pozornost a pomůže vám ji přivést do stavu harmonie. Přináší jasná, stručná poselství a vize a porozumění jim. Odstraňuje kletby, rozkazy a hypnotické příkazy pocházející z minulosti.

Lybijské sklo

Libyjské sklo je přírodní sklo s vysokým obsahem SiO2 (až 99 hm.%). Vyskytuje se v jihozápadní části Egypta na hranici s Libyí v tzv. Velkém písečném moři, mezi písečnými dunami. Jsou impaktového původu a za jejich vznik tedy může dopad meteoritu (podobně jako za vznik našich vltavínů). A stejně jako vltavíny je známe i v podobě esteticky atraktivních ukázek. Světle žlutá neprůhledná až sytě žlutozelená průsvitná až průhledná skla velikosti od jednoho do dvaceti centimetrů byla nacházena již v pravěku a ve starověku. V roce 1922 byla v Egyptě nalezena hrobka faraóna Tutanchamona žijícího ve 14. století před naším letopočtem. V jeho pohřební výbavě byl náhrdelník se žlutým skarabeem, který je dnes uložen v Muzeu v Káhiře. Teprve až v roce 1996 bylo rozpoznáno, že skarabeus je vyrobený z libyjského pouštního skla. Povrch skel je obroušen pískem, unášeným větrem, takže skla mají matný, mělce jamkovitý povrch. Jde o hmotu vzniklou šokovou přeměnou pozemských hornin při dopadu meteoritu.

Nuummit

Nuummit je mimořádně vzácný minerál, který byl nalezen v roce 1982. Jeho výskyt je omezen téměř výhradně na oblast Nuuk "Zelená země" na jihozápadním Grónsku, odkud získává své jméno. Od té doby byl nalezen na několika lokalitách ve vnější části Godthabsfjordu poblíž Nuuk. Jiné drobné výskyty Nuummit zahrnují Španělsko a jihozápadně od Douglas, Converse County, Wyoming, USA, ale pouze v grónském typu je zbarvení dostatečně vyvinuté, aby bylo vhodné pro drahé kameny.Výskyt tvoří čočky až do šířky jednoho metru v mírně rezavém pásmu.Nuummit je jedinečný - nikde na Zemi prostě neexistuje žádný srovnatelný materiál stejného složení.Oblast Nuuk, kde se Nuummit vyskytuje, je železná ruda „Isuakasia“, jejíž původ sahá téměř čtyři miliardy let! Isuakasia, kde je získávána, se nachází v blízkosti čepice Inland Ice Cap, která je velmi obtížně přístupná. Z tohoto důvodu v kombinaci s jejich vzácností nebudou tyto minerály nikdy dostupné ve velkém množství.

Nuummit je drahokam vytvořený ze směsi dvou minerálů ze skupiny orthoamphibolů: Anthophyllit a Gedrite a byl objeven společností GEUS (Geologický průzkum Dánska a Grónska) 1982, ale dalo by se říci, že se jedná o znovuobjevení od vzorku odebraného KL Giesecke v 1810 podobné vzorku, který popsal Bøggild OB1953 v „Mineralogie Grónska“.
Nuummit údajně vznikl před více než třemi miliardy let, což z něj dělá jeden z nejstarších známých nerostů. Bez zajímavosti jistě není ani to, že vykazuje labradorescenci.

Nuummit přináší štěstí a posiluje magické schopnosti. Umožňuje napojit se na energii Země a poskytuje skvělou ochranu před různými psychickými útoky. Z těchto důvodů ho často používají šamanové. Nuummit zlepšuje intuici a intelekt. Samostatnou zmínku si zaslouží rovněž skutečnost, že pomáhá odstraňovat duševní i fyzické problémy, jejichž kořeny sahají až do minulých životů. Je však zapotřebí pracovat s ním opatrně, protože svého majitele bude chtít konfrontovat s jeho nejhlubšími obavami a strachy.

Orgonit

ORGONIT

harmonizuje a vylepšuje energii a atmosféru.Přeměňuje negativní energie a emoce, např. strach, nervozitu, zlost, napětí aj.V blízkosti orgonitu pocítí lidé radostnější a uvolněnější náladu.

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT?

Nejlepší způsob, jak si vybrat "svůj" orgonit, je zvolit si intuitivně ten, který nás nejvíce osloví. Jak se říká: "První volba, správná volba!". Zpravidla je to ten orgonit, který vás z nějakého pocitu přitáhne. Ten, který neustále přitahuje Váš pohled. Tu první volbu vždy činíme srdcem. A ty pravé věci, ty vidíme pouze a hlavně srdcem. Ty další volby již činí naše racio-náš mozek, který začne spekulovat ohledně vzhledu, barvy, vhodné velikosti.

Srdce Vám vždy ukáže tu správnou volbu i cestu.

POUŽITÍ

 • Transformace negativních energií (elektrosmog, geopatogenní zóny, psychosomatické zóny).
 • Neutralizace negativního působení elektromagnetického zářenívysílačů a veškeré elektroniky.
 • Částečná eliminace (až 70%) působení geopatogenních zón.
 • Rušení psychopatogenní zóny a pole.
 • Čištění prostor od negativních nízkých astrálních energií a forem.
 • Energetické čistění vody.
 • Orgonit přímo neléčí, ale dodává do okolí svou vibrací životní energii a pohlcuje destruktivní energie.
 • Zajišťuje lepší spánek (pokud je poblíž).
 • Konstruktivní působení na růst rostlin ve svém okolí.
 • Podporuje meditaci, duchovní komunikaci a různé léčivé terapie.
 • Urychluje léčbu nemocí a celkovou autodetoxikaci.
 • Zvýšení hladiny záporných iontů ve svém dosahu.
 • V kombinaci více orgonitů v jednom prostoru se účinek zvyšuje!
 • Orgonity mají stabilní účinek. Není třeba je čistit. Fungují neustále.

 

Vyrobeno s láskou z křišťálové pryskyřice.

 

Jak nalepit šperk

Jak dlouho se šperky udrží na mé pokožce?

 • Šperky vydrží na vaší pokožce či vlasech dva až sedm dní při každém nalepení.

 • Jak dlouho zůstanou na vaší pokožce, záleží na tom, kde budou na vašem těle umístěné a jakým aktivitám se budete věnovat.

 • Například šperky vydrží na vaší pokožce déle, pokud je umístíte do dekoltu než na hřbety rukou, protože na rukách budou více vystaveny mechanickému oděru a vodě.

 

Mohu se šperky SO.nia koupat či sportovat?

 • Ano, se šperky je možné se koupat, doporučujeme však vyhnout se prudkému proudu vody.

 • Aby na vaší pokožce vydržely co nejdéle, vyhněte se také hrubému mechanickému oděru, zvláště pokud je vaše pokožka mokrá či zpocená.

 

Kam mohu šperky na svém těle umístit?

 • Šperky můžete umístit na jakékoliv místo na vašem těle a ve vlasech.

 • Šperky nejsou vhodné pro podrážděné části vašeho těla.

 

Jak šperk na své tělo připevním?

 • Pokud jej chcete připevnit na tělo, ubezpečte se, že vaše pokožka je na vybraném místě suchá a čistá. Očistěte pokožku odličovačem, který není na olejové bázi.

 • Pokud chcete šperk umístit ve vlasech, zajistěte, že vaše vlasy jsou suché a čisté, a nejsou ošetřeny stylingovými výrobky na bázi oleje.

 • Šperky jsou umístěné na průhledné folii.

 • Opatrně šperk sloupněte z filmu (uchopte za glitrovou část, ne za kameny) a jemně jej přitlačte na místo, kam chcete šperk umístit.

 • Při aplikaci šperků do vlasů je uhlaďte lakem na vlasy (ten vaše vlasy ochrání) a poté aplikujte šperk běžným způsobem

 • Film pečlivě uschovejte pro další použití.

 

Jak šperky ze své pokožky odstraním?

 • Opatrně šperk sejměte z vaší pokožky či vlasů.

 • Šperky vraťte na průhlednou folii pro další použití.

 • Zbytky lepivého lesku odstraňte olejovým odličovačem či mýdlem.

 • Vlasy umyjte šampónem, na místo, kde byl aplikován šperk, použijte kondicionér a po umytí vlasy učesejte jemným hřebenem.

 

Jak znovu připevním šperky SO.nia?

 • Pokud jej chcete připevnit na tělo, ubezpečte se, že vaše pokožka je na vybraném místě suchá a čistá.

 • Pokud chcete šperk umístit ve vlasech, zajistěte, že vaše vlasy jsou suché a čisté, a nejsou ošetřeny stylingovými výrobky na bázi oleje.

 • Opatrně sejměte ornament z průhledné folie.

 • Otevřete SO.nia Body and Hair Adhesive Gloss.

 • Lehce rozetřete lepivý lesk na zadní straně šperku.

 • Jemně přitlačte ornament na požadované místo na vašem těle či ve vašich vlasech a vyčkejte 2 minuty do úplného zaschnutí.

 

Je vhodné dlouze namáčet šperky?

 • I když jsou šperky voděodolné vyhněte se prudkému proudu vody. Nedoporučujeme dlouhé namáčení, snižujete tím životnost šperku

 

Jak aplikuji krystaly z Makeup Art Collection?

 • Pro Makeup Art Collection použijte SO.nia Body and Hair Adhesive Gloss, neboť jednotlivé krystaly nejsou samolepící. Dále postupujte běžným způsobem.

 

Upozornění:

Není určeno k vnitřnímu užití, vyhněte se styku s poraněnou pokožkou. Uchovávejte mimo dosah dětí mladších 3 let.

Způsob uchování: skladujte v tmavém a suchém prostředí, nevystavujte přímému slunečnímu záření a teplotám nad 28 stupňů.

Složení: Cellulose, LDPE, Dimethicone, 2-Methyl-2-Propenoic Acid Methyl , Ester Polymer, Ethenyl Acetate, 2-Ethylhexyl 2-Propenoate, Polyethylene Terephthalate, Stearoyl Epoxy Resin, Aluminum, FD&C Yellow No. 5 (1934-21-0), FD&C Yellow No. 6 (2783-94-0), FD&C Red No. 40 (25956-17-6)

Vyrobeno v ČR.

Výrobce: SO.nia Europe s.r.o., Korunní 2569/108, 101 00 Praha 10, ČR, IČ 07541457

Zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 302734

 

Nalepovací šperky

 

Ozdobte své tělo novou kolekcí nalepovacích šperků na tělo a vlasy se Swarovski Crystals.

 

Jedinečné nalepovací šperky na tělo a vlasy zdobené se Swarovski Crystals.

Nejžádanější módní trend tohoto roku.

Prožijte každý den svého života krásná a jedinečná se SO.nia Bare Skin Jewels.

 

Šperky SO.nia BareSkin Jewels vytvořila před 2 lety Česká módní návrhářka Soňa Hlaváčková, která se v posledních letech specializovala na design exkluzivních svatebních, společenských šatů a plavek především pro zahraniční trh. Své modely prezentovala na přehlídkách a veletrzích v Los Angeles, Miami, Paříži či Dubaji.

 

Po prosbách svých klientek přišla i s kolekcí šperků a to nejen ledajakých. Celková nová technologie, která na celém světě nemá obdoby, trvala na různých pokusech, vývojích a certifikátech celý rok. Po té představila první kolekci 20 základních šperků.

Dnes celá kolekce čítá přes 120 typů ornamentů, je rozšířená i o Makeup kolekci a je prodávaná mimo Českou republiku i v Itálii, Německu, Rakousku a od roku 2019 v Dubaji a Kuvajtu.

V roce 2017 byla značka SO.nia BareSkin Jewels vyhlášena jako nejlepší inovativní produkt na Milánském Chibimartu a téhož roku byla představena na Fashion Weeku ve Florencii. Od té doby se SO.nia BareSkin Jewels objevila několikrát v Italské a České TV, byla partnerem nesčetného počtu módních přehlídek a focení a prezentovala se i na nejluxusnějším veletrhu šperků světa Vicenzaoro. Tváří značky je Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová.

Značka SO.nia BareSkin Jewels je vyráběna v České republice. Design je vytvářen přímo zakladatelkou Soňou Hlaváčkovou a všechny šperky se vyrábí v pražském ateliéru na Královských Vinohradech. Každý kus vytvářen ručně a na všech špercích najdete pouze Swarovski Crystals. Na Kolekci Hypnotize najdete krystaly s diamantovým brusem a s pokovem s 24k zlata pro zachování skvělého lesku i po několika letech. Všechny tyto kameny jsou ručně fastovány a zlaceny také v ČR a vše je vytvářeno exkluzivně pro značku SO.nia BareSkin Jewels.

Unikátní nalepovací šperky na tělo a vlasy SO.nia BareSkin Jewels se Swarovski Crystals Vám dají svobodu vyjádřit, jaká jste každý den, ať už jste na obchodní schůzce, ve městě s přáteli, na party nebo běžíte maraton.

Na rozdíl od normálních šperků, SO.nia BareSkin Jewels můžete aplikovat na každou část vašeho těla nebo vlasů.

Mixuj a hraj si se šperky, kolikrát chceš a vytvoř si jedinečnou kolekci vlastních ornamentů právě pro tvůj životní styl.

• Šperky vydrží na vašem těle a vlasech při každém nalepení 2 až 7 dní a lze je mnohokrát použít

• Můžete je používat znova a znova se speciálním SO.nia Body and Hair Adhesive Gloss

• Vhodné pro sportovní aktivity

• Ručně zdobené se Swarovski Crystals a 24karátovým zlatem

• Navrhované a zdobené v Čechách

• Atestováno dle norem Evropské unie

 

Šperky SO.nia BareSkin Jewels jsou navrženy pro váš aktivní životní styl, pro každý den. Ať děláte cokoliv, vždy zajímavě ozdobí vaše tělo. Lehce je zkombinujete s tričkem a jeansy, letními šaty, plavkami, ale i se společenskými či svatebními šaty.

Prožijte každý den svého života krásná a okouzlující.

Sonia se posledních patnáct let zabývala navrhováním couture svatebních šatů, modelů pro zvláštní příležitosti a luxusních plavek, které byly k vidění na přehlídkách a výstavách v Praze, Paříži, Los Angeles a dalších městech.

„Důvod proč jsem BareSkin šperky vytvořila, je moje víra, že každá žena může být krásná a jedinečná každý den, ať se zrovna vdává nebo jde do práce, jede na dovolenou či běží maraton.
Ráda bych, aby se ženy s mými šperky cítily krásně, svůdně a přirozeně, aby jim daly svobodu a volnost vyjádřit, jaké skutečně jsou“

Každý moment života může být nádherný a výjimečný
Projděte mou sbírku a nalezněte dokonalý šperk, který zkrášlí Váš den.

Katalog nalepovacích produktů naleznete zde.

 

Petalit

 

PETALIT – ANDĚLSKÝ KÁMEN

je minerál ze skupiny vrstevnatých silikátů (fylosilikátů), chemicky LiAlSi4O10. Nerost petalit byl objeven brazilským vědcem J.B.A.e Silvou na konci 18. století při návštěvě Švédska. V roce 1817 v něm objevil švédský chemik J.Arfvedson prvek lithium. Jeho název je odvozen z řeckého výrazu petalon = list. Barva je čirá, bílá, růžová, šedá nebo bílá s různými odstíny. Obvykle se vyskytuje ve formě štěpných masivních agregátů, vzácně tvoří drobné krystaly. Používá se pro výrobu sklo keramického varného nádobí a jeho bezbarvé varianty ve šperkařství. Petalitu se také říká andělský kámen, usnadňuje spojení s andělskou říší. Má vysoké vibrace a otevírá přístup ke kosmickému vědomí, duchovní očistě, vede nás do stavu klidné mysli a pomáhá dosáhnout proměny. Pokud se petalit nosí na těle, dodává soustavně energií energetickým centrům na všech úrovních těla a neustále je aktivuje. Zlepšuje rovněž kvalitu prostředí, ve kterém se nachází, a zajišťuje pro ně potřebnou energii. Petalit uvádí do rovnováhy systém žláz s vnitřní sekrecí. Blahodárně působí na buňky, očí, plic a střev, tlumí svalové křeče.

Amblygonit

 

Amblygonit chemický vzorec (Li,Na)Al(PO4)(F,OH), je trojklonný minerál, který se obvykle vyskytuje ve formě hrubě zrnitých, štěpných agregátů. Vzácně tvoří i sloupečkovité krystaly. Obsahuje lithium, sodík, aluminium, fosfát, fluorit a hydroxid. Obvykle je bílé nebo krémové barvy, ale může být i bezbarvý, nažloutlý, do zelena, s hnědým nebo růžovým nádechem. Tvrdost 5,5 – 6 dle Mohsovy stupnice, index lomu je 1.57 – 1.6 a specifická hustota je 2.98 – 3.11. Bývá průsvitný, zřídka průhledný. Naleziště jsou v Brazílii (Minas Gerais), Francii, Německo, Švédsko, Myanmar, Kanada, USA (Nové Mexiko, Arizona a Jižní Dakota) a Namibie. Minerál poprvé objevil v Sasku
August Breithaupt v roce 1817. 
Název je složen z řeckých slov amblys – tupý a góni – úhel. 
Amblygonit je kámen klidu, obsahuje velké množství lithia, díky čemuž vnáší do života klid a mír. Je spojený s čakrou solárního plexu. Pomáhá vymanit se z pout minulosti a vyrovnat se s vědomím vlastní smrtelnosti. 
Amblygonit se používá k doplňkové léčbě s poruchou pozornosti a hyperaktivitou. Tiší bolesti hlavy a má blahodárný vliv na žaludek. Kromě toho urychluje srůstání zlomených kostí. 
Jeho element je vzduch, přiřazuje se ke znamením zvěrokruhu Býka, Blíženců, Lva, Váh, Panny, Štíra, Vodnáře a Ryb

Váha MX100/MX600

Obsah balení
Uživatelská příručka
Dvě AAA Baterie
Mx Digital Mini Váha s Krytem/Zásobníkem

Základní popis
M: MODE - Změní vážící jednotku. Podržte pro vstup do kalibračního režimu (viz Kalibrace).
O: ON / TARE - Zapíná váhu. Podržte pro vypnutí. Klepnutím vynulujete váhu během normálního vážení. Také odečte váhu prázdného kontejneru (viz funkce Tare).

Obsluha váhy
1. Stiskněte tlačitku O pro zapnutí váhy.
2. Umístěte předmět do středu plošiny váhy.
3. Vezměte si čtení z displeje. K přepnutí mezi jednotkami vážení můžete stisknout tlačítko M.
4. Funkce automatického vypnutí váhy vypne váhu po 3 minutách nečinnosti nebo můžete stisknutím tlačítka vypnout váhu.

Čemu je třeba se vyhnout při vážení
Rušiví rádiové frekvence
Vysoká vlhkost
Proudy vzduchu
Vibrace
Extrémní teploty

Funkce Tare
Funkce Tare umožňuje odečíst hmotnost vážící destičky tak, aby se na displeji zobrazila pouze váha obsahu.

Přidat položky do prázdného zásobníku nebo na plošinu.

Klepnutím na klíče zobrazte jejich odečtení hmotnost kontejneru.

Po přidaním předmětu na vážící destičku uvidite jejich váhu na displeji.

POZNÁMKA: Hmotnost kontejneru bude odečtena z dostupné kapacity a na displeji zůstane záporná hodnota po odstranění hmotnosti. Opět stiskněte tlačítko TARE pro návrat displeje na nulu.

Přesnost

Vaše měřítko je kalibrováno z výroby a většina uživatelů nebude muset kalibrovat po dlouhou dobu. Měli byste pravidelně kontrolovat přesnost váhy pomocí kalibračních vah a v případě potřeby provádět kalibraci.

POZNÁMKA: Používejte pouze důvěryhodné kalibrační závaží. Výrobky pro domácnost, jako jsou lahve a plechovky s vytištěnými břity, nejsou vhodné pro kontrolu přesnosti, protože tyto hodnoty jsou přibližné a nezahrnují hmotnost nádoby (čistá hmotnost).

Kalibrace

Úprava kalibrace je trvalá a měla by být provedena pouze pomocí přesných kalibračních závaží, které odpovídají požadavkům váhy (viz graf na zadní straně). Nepoužívejte k kalibraci mince ani jiné předměty pro domácnost.

1. Připravte požadovanou váhu pro váhu (viz graf na zadní straně).
2. Najít kalibraci a nechte měřítko nastavit na pokojovou teplotu.
3. Stiskněte O zapněte váhu a počkejte, až se váha stabilizuje.
4. Stiskněte a podržte tlačítko M, dokud se na displeji nezobrazí “CAL”
5. Ujistěte se, že na plošině nic není, pak stiskněte tlačítko M pro potvrzení nulového bodu.
6. Na displeji bude blikat požadovaná hmotnost.
7. Umístěte požadovanou kalibrační hmotnost do středu plošiny,
8. Na displeji se zobrazí “PASS "a vrátí se do normálního režimu vážení. Nyní můžete váhu vypnout nebo pokračovat v vážení.

Specifikace

Maximum kapacita
MX- 100 100 g / 3,527 oz. / 3.215 ozt / 64,30 dwt / 500,00 ct / 1543.2 gn
MX- 600 600 g / 21,16 oz / 19,29 ozt / 385,8 dwt / 3000 ct / 9258 gn

Čitelnost
MX- 100 0,01 g / 0,001 oz / 3,215 ozt / 64,30 dwt / 500,00 ct / 1543,2 gn
MX- 600 0,1 g / 0,01 oz / 0,01 ozt / 0,05 ct / 0.2 gn

Jednotky vážení
g, oz, ozt, dwt, ct, gn

Rozměry
Celkově: 94 mm x 61 mm x 20 mm
Plocha: 50 mm x 55
Displej: 13 mm x 25 mm

Napájení
2 x AAA baterie

Kalibrace hmotnost
MX- 100 100 g
MX- 600 500 g

Stránka 2 z 14 - 138 položek celkem