Blog, Strana 3

Karel Sobotka

Je člověk, který ve sklářském průmyslu pracuje více jak 40 let. Nejdříve jako zaměstnanec v podniku ŽBS Železný Brod pod vedením Víti Petra, poté od roku 1990 jako samostatný živnostník.

Jeho snahou je, aby každá figurka měla své osobní kouzlo. Ať už jde o kus, který se vyrábí několik hodin či dní, tak i malý výrobek. Pan Sobotka při své práci nepoužívá žádné formy. Vše je foukané ze skleněných trubiček české výroby u kahanu, tedy originální ruční práce.

Svoji práci předvádí na výstavách jak v České rebublice, tak i za jejími hranicemi. Velký zájem lidí a hlavně dětské oči, které proces výroby sledují, ho utvrzuje v tom, aby ve své práci pokračoval.

Pan Sobotka je členem hospodářské komory ČR, členem cechu sklářských a bižuterních výrobců Jablonecka. Jeho výrobky nesou chránené označení "český výrobek" a chráněnou známku "regionální produkt Český ráj". Svou pilnou prací obdržel titul Živnostník roku 2013

Podívejte se na rozhovor, kde pan Sobotka odpovídá na spoustu zajímavých dotazů.

A zde se můžete podívat, jak probíhá výroba figurky ve tvaru kočičky.

 

 

David Johanes

Již od roku 2000 pan Johanes vyrábí tažením nad plamen skleněné minifigurky. 

Použito je na ně výhradně české sklo. Protože se jedná o ruční práci, je každá z figurek originál

a může se tak od zobrazené mírně lišit. 

K výrobě využívá sklo široké škály barev. To dává možnost povolit uzdu Vaší fantazii

a sami si můžete zvolit barvu (kombinaci barev) Vámi vybrané figurky.

 

Jiří Mareš

Firma Mglass pana Mareše byla založena v roce 2000 v Železném Brodě, významném  středisku sklářské výroby, kde se snaží zachovat tradiční sklářské techniky a podporovat sklářskou výrobu v regionu. Program firmy se skládá z výroby a prodeje ručně tažených figurek, navíjených perel, mačkaných korálí, skleněných pilníků a dalších sklářských produktů pocházející z České ruční výroby.

 

Jeho specialitou jsou skleněné ručně vyráběné figurky hudebníků, které naleznete na našem eshopu.

 

 

Zorav – pták štěstí, moudrosti a dlouhověkosti

Jeřáb popelavý, zastarale řečený jako ZORAV.

Jsou dva známé poddruhy, a to jeřáb popelavý evropský (Grus grus grus) který se
vyskytuje na určitých místech Evropy a jeřáb popelavý sibiřský (Grus grus lilfordi),
který je rozšířen v Asii. K hnízdění vyhledává rašeliniště a rákosiny u jezer, rybníků a
řek v lesnatých oblastech.

Jeřáb popelavý je baleťák. Při tokání hlasitě troubí a předvádí charakteristický tanec,
tvořený úklony a výskoky do výšky.

Krása jeřábů a jejich velkolepé námluvní tance člověka odedávna fascinovaly.

V řecké mytologii byl jeřáb přisuzován Apollónovi bohu slunce, umění a tance,
Démétér je bohyní plodnosti země a rolnictví, a Hermovi jakožto poslovi bohů,
nedosažitelnému v chytrosti, bystrosti, a dokonce i v krádeži. Jeřáb byl symbolem
bdělosti a opatrnosti, a byl považován za „ptáka štěstí“. V Číně symbolizoval dlouhý
život, moudrost, věk a vztah mezi otcem a synem. V Japonsku je jeřáb symbolem
štěstí a dlouhověkosti. V heraldice je jeřáb symbolem péče a ostražitosti. V umění
poezie jeřáb zobrazuje, co si vznešeného.

Rodochrozit - Růže Inků

Rodochrozit je mineál krystalizující v trigonální soustavě, chemický vzorec Rodochrozitu je MnCO3 - uhličitan manganatý.
Tento minerál vytváří klencová, skalenoédrické, prizmatické nebo tabulkové krystaly. Většinou se však vyskytuje v celistvé, zrnité nebo hroznovité formě.
Má typickou růžovou až načervenalou barvu. Vryp je bílý. Patří k průhledným až průsvitným minerálům se skelným až perleťovým leskem. Jeho název je odvozen
z řeckého slova „rhodon“ - růže a „chroma“ - barva. Minerál je známí už od 13. století, kdy jej těžili a opracovávali argentinští indiání. Postupem času mění svou barvu,může zhnědnout až zčernat. Propůjčuje mimořádnou energii při zvýšené fyzické aktivitě, uklidňuje tělo a emoce, zbavuje stresu, má dynamické a pozitivní sklony. Přináší lásku a soucit, léčí následky sexuálního zneužití, pomáhá srdci smířit se s odmítáním a bolestí. Prý dokáže zbavit migrény, zklidňuje astma a jiné respirační problémy, dodává sílu pohlavním orgánům.Největší naleziště se nachází v Argintině a USA, v České republice pak například v okolí Příbrami a Kutné Hory

Puncovní úřad

 

Registrace

 

Firma a-diamond.eu jewels s. r. o. je registrována u Puncovního úřadu. Veškeré údaje o registraci naší společnosti si můžete prohlédnout na webových stránkách Puncovního úřadu: http://www.puncovniurad.cz/cz/zlatnici.aspx

Výhoda jak se ujistit a nebýt napálen při koupi šperků. Jedná se o jeden ze základních způsobů jak je možné si pohodlně z domova dohledat, zda obchod, ve kterém chcete nakoupit šperky z drahých kovů jsou skutečné udávané ryzosti, která je na nich uvedena.

 

E-obchody

 

Zároveň jsme vedeni jako internetový e-shop, který má dohodu s Puncovním úřadem provádět náhodné anonymní objednávky pro ujištění se pravdivosti našich popisů a informací ohledně prodávaného zboží, hlavně ryzosti zlata a stříbra, zda šperky mají ryzostní číslo a předepsané identifikační značky.

http://www.puncovniurad.cz/cz/eshops.aspx

 

Identifikační značky

 

Český punc vyjadřují kromě základní informace, že byl opuncovaný předmět zkontrolován a shledán správným, co se týče udané ryzosti, ale i údaj o použitém kovu a období, kdy byl punc vyražen. Všechny tyto údaje se dají poznat z typu puncu.

U novodobých punců lze navíc z písmene v něm obsaženého poznat i pracoviště, které kontrolu a označení provedlo. Samozřejmostí je, že na zboží je ještě další značka, a to ryzostní číslo.

Ryzostní číslo bývá ze značek na zboží nejjednodušší, někdy se toto číslo vyskytuje i na zboží, které by punc nemohlo dostat - například na bižuterii vyrobené z obecného kovu.

Identifikační značky pomáhají najít autora nebo zdroj výrobku. Vyražení těchto značek na zboží si zajišťuje výrobce nebo dovozce sám. 

Výrobní značku udává výrobce na své výrobky společně s Puncem ryzosti České republiky. Odpovědnostní značku razí na své zboží prodejce/dovozce.

Nemusí se předkládat k puncovní kontrole veškeré dovezené zboží. Jedná se hlavně o zboží s podlimitní hmotností. Do 0,5 g/ks zlato a do 3 g/ks stříbro. Toto zboží nemusí být označeno ani puncem, ani odpovědnostní značkouryzostním číslem však podlimitní zboží označeno být musí.

Využíváme identifikační značky. Naše výrobní a odpovědnostní značky nám určil Puncovní úřad. Pro odpovědnostní (dovozové) značky jsou vyhrazeny dva tvary obrysů, jsou to typy VIII a IX, ostatní typy se používají pro značky výrobní. Na našem zboží rozhodně nechybí ani ryzostní číslo a Punc ryzosti, který uděluje pouze Puncovní úřad České republiky a deklaruje skutečnou ryzost výrobku z drahého kovu/šperku.

  

Stichtit

Je hydratovaný uhličitan chrómu a hořčíku: Mg6Cr2CO3 (OH) 16 · 4H2O. Jeho barva se pohybuje od růžové přes odstín lila až k tmavě purpurové barvě. Je vytvořen jako změna chromitu obsahující serpentin. Byl poprvé objeven v roce 1910 v Tasmánii – konkrétně v dolu, který řídil jistý Robert Stich, od něhož získal své jméno. Tento mocný kámen skvěle spolupracuje se zeleným serpentinem. Kromě toho přináší lásku, soucit a odpuštění, kolem těla vytváří ochranný štít před veškerou negativitou. Účinně odstraňuje různé emocionální problémy. Má blahodárný vliv na mozek a páteř. Často bývá doporučován lidem, kteří bojují s Parkinsonovou či Alzheimerovou chorobou. Podle některých autorů podporuje regeneraci pokožky.

Fotokurz

Máte fotoaparát a chcete ho bravůrně ovládat?
Nechcete dále používat pouze autamický režim, který ne vždy scénu vyfotí tak jak si přejete?
Žádný problém. Ve fotografickém kurzu Vás naučím jak získat ještě kvalitnější fotografie.

Kolik bude mít kurz lekcí?
Kurz bude složený z 6 lekcí.

Jak bude kurz probíhat?
Vždy po teorii bude následovat praktická část, kde si vše ozkoušíme.

Co se naučíte?
Naučím Vás základy expozice.
Zjistíte, jak funguje takzvaný expoziční trojúhelník (ISO, čas, clona).
Vysvětlím obvyklé fotografické techniky a základní úpravu fotografií.

Kolik to bude stát?
Kurz stojí 1.500 Kč.

Arganový olej „MAROCKÉ ZLATO“

 


Nejluxusnější organický olej na světě, který nabízí mnoho kladných a důležitých účinků pro pleť, pokožku, vlasy, nehty a celkové zdraví. Využívá se převážně v kosmetickém průmyslu, ale také pro kulinářství.

 

Původ

Arganový olej se vyrábí z plodů Argánie trnité (latinský název Argania Spinosa). Tento strom býval rozšířený po celé Africe, ale nyní se vyskytuje pouze na jihozápadě Maroka v určitých regionech a je chráněn pro jeho jedinečnost a ohroženost.

 

Způsob zpracování

Plody z argánie jsou zpracovány buď tradiční metodou, a to ručně pomocí hliněných mlýnků marockými ženami a nebo stroji, kdy jsou plody silným tlakem lisovány za studena a tím je dostáván 100% čistý organický olej. Ze 70 kilo plodů se po zpracování získá kolem 20 kil arganových ořechů a z toho litr arganového oleje.

 

Marocké kozy

Argánie trnitá není jen oblíbeným stromem pro jeho plody u žen a mužů, ale i oblíbenou pochoutkou marockých koz. Arganový olej se též vyrábí z arganových plodů po té, co je požijí kozy. Tento olej není příliš oblíbený, protože kozy jsou z něj cítit. Patří do nižší cenové hladiny. Zcela chápeme důvod :D

 

Vyjímečnost arganového oleje

Arganový olej obsahuje vitamín E, A a D, nenasycené mastné kyseliny (omega 3 a omega 6) a karoten. Je antialergení, nedráždí. Vhodný pro pokožku trpící ekzémy a akné. Je využíváný i na jizvy, jeho použitím je pokožka jemnější a pomáhá se zbavit nedokonalostí. Díky velkému obsahu vitamínů posiluje imunitu a ochranu před volnými radiály, zpomaluje proces stárnutí buněk. Má blahodárný vliv na celé tělo.

 

Lidé z Maroka žijící na jihu se dožívají vysokého věku a mají krásnou pokožku.

 

Použití

Arganový olej si můžeme i my doma zpracovávat do oblíbených produktů. Do šampónu, krému na pleť či do tělového mléka. Stačí dát kapička nebo dvě. Lze jej využít jako maska na vlasy, hydratace pleti na noc nebo zjemnění dlaní, hrubých částí pokožky.

 

Možností jak využí arganový olej je velké množství.

 

Jak poznat pravý arganový 100% čistý olej

Pravý arganový olej se krásně vsákne do pokožky a nezanechá ji mastnou. Nebude ji dráždit a nepřijde žádná alergická reakce s flíčky či pupínky. Pokud ano, může se jednat o směs olejů, což není žádané. Barva arganového oleje pro kosmetické užití by měla být žlutá-nazlátlá.

 

 

Uchování

Arganový olej může být prodáván v čirých či tmavých lahvičkách. Jelikož se jedná o organický 100 % čistý olej, musí být v tmavé lahvičce. Paradoxně marocké ženy upřednostňují průhlednou lahvičku, aby viděly barvu oleje, protože podle ní poznají, jestli je produkt správný. Je to jeden z určujících způsobů, pak vůně a případně test v chladničce.

 

Olej z arganu si můžete koupit zde.

 

Doprava, poštovné, informace o nákupu

Dodací lhůta:

Zboží které máme skladem povětšinou expedujeme do druhého dne. Zboží na dotaz či objednávku odesíláme do 14 dní odedne objednávky.

O všem budete informování pomocí mailu nebo telefonického hovoru.

 

Puncovní úřad:

Jsme zaregistrováni na Puncovním úřadě, veškeré naše zboží je řádně označeno českým státním puncem a odpovědnostními značkami výrobce.

 

 

ZPŮSOB PLATBY:

PAYPAL

Bezpečný internetový platební systém pro odesílání a přijímání plateb. Pro jeho využití je nutná registrace na webu PAYPAL a založený účet na vlastní jméno, který je propojený s platební kartou. Při odeslání peněz se využívá e-mailové adresy. Náklady za uskutečnění platby hradí prodejce. Rychlý způsob platby využívaný po celém světě.

PayPal účet: info@ad-klenoty.cz

 

DORUČENÍ:

 

ZÁSILKOVNA

Způsob dodání zásilek v místě bydliště zákazníka. Seznam poboček doručení přes službu Zásilkovna: https://www.zasilkovna.cz/pobocky .

Cena pro Českou republiku

 • doba dodání do 3 - 4 dnů od zadání objednávky

 • platba přes bankovní účet převodem či přes PayPal

 • cena dodání je 70,00 CZK

Cena pro Slovenskou republiku

 • doba dodání do 8 – 10 dní od zadání objednávky

 • platba přes bankovní účet převodem či přes PayPal

 • cena dodání je 7,00 EUR

 

 

DPD

Kurýrní služba pro dodání zásilek. Doba dodání zásilky nejdéle 3 – 4 dnů od zadání objednávky. Sledování zásilky přes podací číslo, které po podání zásilky automaticky zasíláme e-mailem. Možnost platby předem přes bankovní účet či PayPal nebo na dobírku.

Cena dopravy Česká republika:

 • při platbě převodem či PayPal je 100,00 Kč

 • na dobírku 150,00 Kč

Cena dopravy Slovenská republika

 • při platbě převodem či PayPal je 250,00 Kč

 • na dobírku 300,00 Kč

 

 

ČESKÁ POŠTA

Odesílání zásilek přes Českou poštu s. p. Doba dodání zásilek druhý den, max. 3 dny od objednávky. Sledování zásilky přes podací číslo.

Cena poštovného a balného Česká republika:

 • při platbě převodem na bankovní účet či PayPal 60,00 Kč

 • dobírkou 120,00 Kč

Cena poštovného a balného Slovenská republika:

 • při platbě převodem na bankovní účet či PayPal 200,00 Kč

 • dobírkou 250,00 Kč

 

 

Při platbě například ze Slovenska můžete pro platbu využít náš EURo účet:
Číslo účtu: 2100666415/2010
IBAN: CZ7120100000002400666361
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

  

 

 

Stránka 3 z 14 - 132 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.