Thulit

Thulit je odruha zoisitu, jméno získal podle mýtického ostrova Thule, který se měl nacházet v blízkosti Skandinávie.

Dodává motivaci, životní sílu, ochotu vystavit se výzvám a odvahu. Podporuje proces hojení a uzdravování. Na rozumové úrovni podněcuje zvídavost a vynalézavost při řešení problémů a pochopení duality lidské podstaty, v níž se kombinuje láska s logikou.

Říká se, že thulit dělá z neznámých lidí přátele. Pomáha zrušit závislosti.

Působí na lidi, kteří nevěří na léčivou sílu kamenů. Je vhodný pro děti, cítí se s ním bezpečněji. Léčí nedostatek vápníku a žaludeční nevolnosti. Zvyšuje plodnost a uzdravuje choroby rozmnožovacích orgánů.

Vyskytuje se zejména v Africe, Norsku, Rakousku nebo Pákistánu.

ZOISIT je minerál ze skupiny sorosilikátů. Pojmenován byl podle slovinského barona a vědce Sigmund Zois von Edelstein, který ho koupil roku 1805 od obchodníka s minerály. Jeho původní jméno zní saualpit.

Pomáhá nám prosazovat své vlastní já, než být ovlivněn druhými. Podporuje urovnání vlastních myšlenek. Dokonale zahání letargii, pomáhá nám dávat najevo potlačované city. Na mentální úrovni je zoisit kamenem zosobňujícím tvůrčí schopnosti, jenž vrací mysl po každém vyrušení zpět k původnímu cíli. V rovině fyzického těla podporuje zoisit uzdravování z těžkých nemocí a stresu.
Dokáže neutralizovat překyselení organismu. Léčí srdce, slezinu, slinivku břišní a plíce.