Tygří oko

Tygří oko je název šperkové a dekorační odrůdy křemene – prokřemeněný krokydolit. Vyskytuje se ve zlatohnědé či žlutohnědé barvě, které příroda zbarvila pomocí oxidů železa a má nápadnou podobu oka tygra, odtud pochází i název drahého kamene - polodrahokam. Vyskytuje se ve zlatohnědé či žlutohnědé barvě, které příroda zbarvila pomocí oxidů železa a má nápadnou podobu oka tygra, odtud pochází i název drahého kamene.

Jedná se o ochranný kámen, který se tradičně nosil jako talisman před různými druhy nebezpečí. Má velmi silné spojení mezi zemskou a sluneční energií, pomáhá „uzemnit“ lidi, kteří ztratili spojení s realitou, ale zároveň podporuje růst zemsky založených lidí. Jedná se o hřejivý kámen, který ovlivňuje tok energie v těle a dodává sílu. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese. Podporuje ty, kdo jsou příliš závislí na druhých a pobízí je, aby se odhodlali ke změnám.

Kámen udržuje rovnováhu mezi energiemi jin a jang, potlačuje deprese a zlepšuje náladu. Jeho čištění probíhá pod proudem tekoucí vody, nabíjí se slunečními paprsky. Tygří oko je vhodné pro lidi narozené ve znamení Býka nebo Panny.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.