Tygří oko

Tygří oko je název šperkové a dekorační odrůdy křemene – prokřemeněný krokydolit. Vyskytuje se ve zlatohnědé či žlutohnědé barvě, které příroda zbarvila pomocí oxidů železa a má nápadnou podobu oka tygra, odtud pochází i název drahého kamene - polodrahokam. Vyskytuje se ve zlatohnědé či žlutohnědé barvě, které příroda zbarvila pomocí oxidů železa a má nápadnou podobu oka tygra, odtud pochází i název drahého kamene.

Jedná se o ochranný kámen, který se tradičně nosil jako talisman před různými druhy nebezpečí. Má velmi silné spojení mezi zemskou a sluneční energií, pomáhá „uzemnit“ lidi, kteří ztratili spojení s realitou, ale zároveň podporuje růst zemsky založených lidí. Jedná se o hřejivý kámen, který ovlivňuje tok energie v těle a dodává sílu. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese. Podporuje ty, kdo jsou příliš závislí na druhých a pobízí je, aby se odhodlali ke změnám.

Kámen udržuje rovnováhu mezi energiemi jin a jang, potlačuje deprese a zlepšuje náladu. Jeho čištění probíhá pod proudem tekoucí vody, nabíjí se slunečními paprsky. Tygří oko je vhodné pro lidi narozené ve znamení Býka nebo Panny.