Vltavín

Jiným jménem také Moldavit, jedná se o formu Tektitů jímž se přisuzuje mimozemský původ, při dopadnu meteoritu jeho obrovský žár přetavil okolní horniny a roztříštil je do veliké dálky.

Velmi vzácný kámen, který se nachází u řeky Vltavy, podle které získal své jméno. Nepředpokládá se, že budou nalezeny další naleziště. Postupem času se zdroje Vltavínu vyčerpají.

V době kamenné se používal jako talisman přinášející štěstí a plodnost. Říká se, že pomáhá v komunikaci se svým vlastním já a mimozenskými entitami. Dokáže přesahovat čas. Pokud ho položíte na třetí oko, dokáže nositele přenášet do budoucnosti nebo minulosti, abychom pochopili smysl nynější inkarnace. Vltavín je obdařen velmi vysokými vibracemi, které otevírají a čistí různé bloky, harmonizují čakry.

Největší sbírka vltavínů se nachází v Národním muzeu v Praze. V roce 2013 bylo v Českém Krumlově otevřeno muzeum ryze zaměřené práve na vltavíny. Odhaduje se, že celkový počet vltavínů je zhruba 20 milionů kusů o celkové hmotnosti zhruba 275 tun. Kdyby se spojili všechny vltavíny v jednu kouli, její průměr by se blížil 14 metrům. Doposud největším nalezeným Vltavínem je kus nalezený u Slavic o hmotnosti 265,5 gramů, průměr nalezených kousků však dosahuje pouze necelých 7 gramů.

V dřívějších dobách se vltavín zasazoval i do šperků a to hlavně v období baroka, avšak díky jeho malé tvrdosti se od toho ustoupilo. V jižních čechách se držela lidová tradice, kdy se vltavín využíval při svatebním obřadu, ženich dával nevěstě kousek tohoto kamínku na důkaz jeho hlubokých citů.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.