Aragonit

Je uhličitan vápenatý, vzniká při nízkoteplotních a při povrchových podmínkách, je pozdním minerálem hydrotermálních ložisek a epitermálních žil, hojný je na termálních pramenech a gejzírech. Vzniká při rozkladu vápenatých čedičů a jejich láv autohydratací. Recentní je v sedimentech nebo je přítomen jako složka krápníků.

Uzemňovací kámen, který spolehlivě lečí svým spojením se zemí. Dokáže transformovat geopatogenní poruchy a pročišťovat zablokované energetické dráhy. Díky jeho spojení se zemí, stabilizuje základní a zemskou čakru. Učí nás trpělivosti, vstřícnosti a zároveň bojuje s přecitlivělostí. Chrání nás před nátlakem a zlostí. Nabízí posilu a oporu. Vhodný je zejména pro meditace, posiluje náš duchovní růst, disciplinovanost a spolehlivost. Vede nás k pragmatickému stylu života.

Aragonit posiluje imunitní systém, prospívá kostem, pomáhá ukládání vápníku.

Aragonit modré barvy zvyšuje a uzemňuje duchovní komunikaci. Je to kámen zasvěcený bohyni lásky Venuši. Usnadňuje k vyjádření citů. Vyvažuje energii jin a jang. Pomáhá nám hledat zdroje problémů, které se v životě vyskytují.